Náš příběh

JOKA-Mareček s.r.o.

Historie firmy JOKA se začala odvíjet od roku 1992, kdy byla založena zemědělskými inženýry

Marečkem Vincencem - otcem a Marečkem Čeňkem - synem.

.

    Takřka všichni naši zahraniční partneři se nás ptají, co znamená název "JOKA" ? Takže malé vysvětlení na začátek. Jsou to počáteční písmena dvou prvních vnoučat zakladatele firmy Ing.Vincence Marečka. 

JO-Jonáš a KA-Kateřina. Tak tedy JOKA.

Firma JOKA se nejdříve zaměřovala pouze na obchod s plemennými zvířaty, a to především s březími jalovicemi do Německa.

S přibývajícím objemem práce, legislativní náročností a nespící konkurencí se náš tým rozrostl až do nynější podoby. V současné době se zabýváme nákupem a prodejem všech kategorií skotu. Nakupujeme a prodáváme savá telata, zástavový skot, březí jalovice, jatečná zvířata, ale i plemenná zvířata. To vše do 12 států Evropy.

Vlastníme jedno z největších shromažďovacích středisek v České republice a to v Olešné u Nového Města na Moravě.

Další zvířata máme ustájena na farmě Křídla, kde máme administrativní zázemí a vedení firmy.

Za více jak 32 let působení na evropském trhu, si firma vybudovala síť stálých obchodních partnerů. Razíme krédo našich spokojených zákazníků. K tomu všemu přispívá tým zkušených spolupracovníků a jejich obětavost při plnění pracovních úkolů.

Dne 9.11.2009 byla uvedena do provozu fotovoltaická elektrárna Újezd u Rosic o výkonu 378 kWp. Elektřina vyrobená za pomocí fotovoltaických systémů je nejčistší energií, kterou je člověk schopen vyrobit. Po celou dobu životnosti neprodukuje žádné škodlivé látky do ovzduší.

V roce 2019 jsme začali prodávat "vyzrálé hovězí maso přímo z farmy". Pro zrání jsou pečlivě vybírány kusy masných plemen, nebo českého strakatého skotu, které jsou ve stáří max. 24 měsíců s jasným původem z České republiky.